Slotikad Ehk Mänguautomaadid – Eesti Populaarseimad Kasiinomängud

Slotimängud on tõenäoliselt Eesti menukaimad kasiinomängud. Heites pilgu suvalisse kodumaal tegutsevasse netikasiinosse avaneb selge pilt: mänguautomaadid haaravad lõviosa saadaval olevatest mänguvõimalustest. Kuigi lauamängud naudivad olulist edu, siis mänguautomaadid haaravad laiema turuosa.

Pealtnäha võivad slotimängud tunduda äärmiselt lihtsakoelise meelelahutusena. Mängijana pead vaid rullikuid keerutama. Oskusi ei lähe mängimiseks absoluutselt vaja. Arvestades, et enamik mängijatest läheb kasiinosse meelt lahutama, siis tuleb arvestada, et just nimelt tänapäevased slotikad suudavad pakkuda äärmiselt kaashaaravaid mänguelamusi.

Möödas on päevad, mil slotikad tähendasid vaid värvilisi puuvilju keerlemas kolmel rullikul. Modernsed slotimängud haaravad animatsioonide, boonusraundide, lisamängude ja palju muu põnevaga. Online kasiino ajastu kiire areng on mängijateni toonud jahmatavad slotitooted parimatelt tarkvarafirmadelt. Järgnevalt teemegi sellest maailmast ülevaate!

Algajatele: kuidas slotikaid täpselt mängida?

Kui oled alles alustav kasiinomängija, siis sobivad slotimängud sulle suurepäraselt. Nimelt on tegu mängude kategooriaga, millega alustamiseks pole vaja oskusi ega pikka katsetamise perioodi. Mängude alusmehhaanika on lihtne. Kuigi tänapäevased slotikad võivad olla kohati keerulisema ülesehitusega, siis sellest on lihtne kiiresti sotti saada

Esimest korda mänguautomaati avades saad üldjuhul koheselt oma raha mängu panna, klikkides rullikute keerutamise nupule. Seejärel hakkavad rullikud spinnima ning järk-järgult seisma jääma. Pidama jäänud rullikute sümbolid ning arvukad kombinatsioonid annavadki sulle võidu või kaotuse.

Slotimängude esialgsed versioonid olid üsna lihtsakoelised. Jälgima pidi ainult kolme rullikut. Enamasti olid seal puuviljad või grandioossed sümbolid (ehted, kuningakroonid jne). Kui said korraga samasugused sümbolid, siis jõudiski kätte mõnus võit. Aga tänapäevased versioonid võivad olla tunduvalt mitmekesisemad.

Kuigi siiani luuakse retroversioone, et vanakooli stiili austajatele meelt mööda olla, siis põhiosa mängudest on siiski uues kuues. Slotikatesse lisatakse boonuseid, minimänge ja täiendavaid raunde. Animatsioonid ja sümbolite kombinatsioonid võivad võtta mõnikord isegi silme eest kirjuks. Aga põnevus ongi see, mis slotikad niivõrd au sisse on tõstnud.

Enne iga uut slotikat mängima hakates tasub end viia kurssi konkreetse mängu reeglite ja võimalustega. Sel juhul tead, milliseid boonuseid ja sümbolite kombinatsioone ootama hakata. Küll aga ühendavad kõiki mänguautomaate funktsioonid ja võimalused, millest teemegi järgnevalt ülevaate.

Kui tahadki otsida slotikatega kasiinot, siis võta ette meie kasiino arvustused. Igast arvustusest leiad mängude sektsiooni ja täpsemat infot slotimängude olemasolu või puudumise kohta.

Mis on slotikate võiduliinid?

Võiduliin on mõtteline joon, mis jookseb üle slotimasinate rullikute. Traditsiooniliselt on tegu horisontaalsete joontega. Aga online kasiinode võidukäigu tulemusel on hakatud looma slotikaid, millel on tunduvalt kirjum võiduliinide tegumood. Näiteks võivad need joosta üle rullikute vertikaalselt, hüpata üles-alla või moodustada sikk-sakke.

Slotimängus ongi eesmärk saada kombinatsioon, mis tooks kaasa võiduliini aktiveerimise. Viimasel juhul saabki mängija endale vastavalt oma tehtud panusele rahalise auhinna. Kuivõrd vanadel slottidel oli üsna selge võiduliinide disain, siis kaasaegsete mängumasinate võiduvõimalustest aru saamine võib olla keerukam.

Praegusel ajal on parimate tarkvarafirmade slotikad paljude võiduliinidega. Põnev on see, et isegi 25 võiduliiniga slotikas ei ole kõige muljetavaldavam. Nimelt on aina kasvava menukusega lahendus 243 võiduliiniga slotimäng. See tähendab, et kombinatsioonide hulk on hämmastavalt suureks kasvanud.

Ajalooliselt on ikka võidukombinatsioone loetud vasakult paremale. Siingi on tänapäeval toimunud nihkeid. Leidub slotiautomaate, milles toimub lugemine paremalt vasakule või isegi mõlemalt poolt. Õnneks näitavad kõik modernsed virtuaalslotid sulle täpselt, milliste võiduliinide abil sa endale võidu napsasid.

Slotikate volatiilsus

Volatiilsus on võtmetähtsusega märksõna slotikate juures. Nimelt tähistab volatiilsus mänguautomaatide maailmas seda, kui tihti ja suurelt võite välja makstakse. Võid leida slotimasinaid, mis maksavad harva välja hiiglaslikke jackpote. Kuid nende kõrval on selliseidki, millega võidad tihti, ent pisemaid summasid.

Kategooriaid on kolm tükki: madala, keskmise ja kõrge volatiilsusega slotikad. Madala volatiilsusega slotimängudes on palju väikseid võite toovaid ikoone, mis toodavad mängijatele stabiilselt pisisummasid. Boonustest on saadaval näiteks ühte tüüpi Wild sümbol, ent ei midagi enamat.

Keskmise volatiilsuse puhul on sul võimalik aeg-ajalt saada mõnusa jooksu peale madalalt välja maksvate võidusümbolitega. Samuti on mõnikord saadaval boonusraundid, mille käigus saad endale tasuta spinne või muid hüvesid. Keskmine volatiilsus on kuldne kesktee kahe äärmuse vahel.

Kõrge volatiilsusega mängudes on palju võiduliine, mitmesuguseid Wild ja Scatter sümboleid ning boonuseid vallandavaid ikoone. Kuigi Wild sümbolite ja boonustega on võimalik saada aeg-ajalt megavõite, siis neid tuleb ette üsna harva. Hea näide on Microgamingu toodetud Mega Moolah, mis võib anda küll jalust nõrgaks võtvaid jackpote, ent seda tuleb ette harva.

Vahel aetakse segamini volatiilsus ja slotikate programmeerimine, et anda kasutajatele vähem võite. Kõrge volatiilsus ei tähenda seda, et online kasiino kontrolliks kuidagi sinu tulemusi ja regulaarselt vähendaks neid. Lihtsalt kasutusel olevad sümbolid ja võiduliinide kombinatsioonid tekitavad olukorra, kus saabuvad võidud harvem, ent suuremalt. Kõik on siiski jätkuvalt juhuslik.

Online mänguautomaatide RTP-määr

RTP-määr on sarnaselt volatiilsusele äärmiselt tähtis slotimängude omadus, mida tasub pidevalt jälgida.Põhimõtteliselt väljendab RTP online kasiino eelist slotikates. Kuivõrd kasiinode eesmärk on kasumit teenida, siis RTP näitab, kui palju mängija pikas perspektiivis oma rahast kaotab.

Tegu on täiesti legaalse slotimängude omadusega. Kuid mängijana on oluline mõista, et tegu on teoreetilise võimalusega. Kui mängid läbi näiteks 20 eurot, siis see ei ennusta, et lõpuks on sul järgi 96% oma esialgsest summast. Kui 20 euro läbi mängimisel on sul hoopis 40 eurot, siis hüppas RTP 200% peale.

Seepärast saamegi RTP-määrast rääkida kui teoreetilisest ideest. Kuna reaalne mäng põhineb täielikult juhuslikkusel, siis isegi 100 euro mängimisel ei pruugi jääda 97% RTP puhul alles 97 eurot. See summa võib olla absoluutselt erinev, kuna RTP on kõige laiem näitaja ning seda saab üldistada kõikide mängude üleselt.

Parimad RTP online slotid

MängTootjaRTPVõiduliinidReadRullikud
Ugga BuggaPlaytech99.07%10103
Mega JokerNetent99%535
Ooh Aah DraculaBarcrest99%1055
Jackpot 6000Netent98.8%533
The CatfatherPragmatic98.10%955
Blood SuckersNetent98%2555
JokerizerYggdrasil98%1055

Kuidas valida õiget panust online mänguautomaadis?

Panuste tegemine on online slotikatel mängimise keskne tegevus. Kõigepealt pead valima mündi väärtuse, milleks võib olla näiteks 20 senti või 1 euro. Seejärel valid mitu münti mängu paned. Näiteks saad valida mündi väärtuseks 20 senti ning panna ühe keerutusega mängu kokku 5 münti. Kaasaegsed slotikad lasevad sul valida ka võiduliinide arvu.

Seepärast on sul võimalik oma eelarvega üsna vabalt ringi käia ning vastavalt oma võimalustele mõistlikke valikuid teha. Kui sul on liberaalne eelarve, siis saad alati vajutada Max Bet nuppu. See variant tähendab, et mänguautomaat valib automaatselt suurima mündi väärtuse, müntide arvu ning kõik võiduliinid.

Kusjuures kõikides tänapäevastes slotikates on olemas maksetabel. See näitab, millised on boonusevõimalused ning saadaval olevad võiduliinid. Samuti on võimalik näha, millised jackpotid iga sümboliga kaasa tulevad. Näiteks Wild sümbolite kaudu tasuta keerutuste saamine võib olla suurepärane tulemus, kui paned ühe spinni kohta mängu palju raha.

Kuigi osadel slotikatel on 243 kindlaks määratud võiduliini, siis on tihti pandud Max Bet funktsioonile ülemine piir. Kindlasti tasub arvestada, et mõningates progressiivsete jackpotidega slotikates saab tipp-auhindadele ligi vaid siis, kui lükkad mängutulle maksimaalse mündipanuse.

Slotimängude sümbolid, funktsioonid & võimalused

Parimad kasiinomängud Eesti veebikasiinodes

Tänapäevased slotikad annavad sulle võimaluse nautida mitmesuguseid võimalusi, mida vanakooli mänguautomaatides polnud. Esmalt alustame sümbolitest, millega pea kõikides Eesti online kasiinode slotikates peaksid kokku puutuma. Seejärel täiendame nimekirja erifunktsioonidega, millega vürtsitatakse tänapäevaseid mänguautomaate.

Sümbolite puhul soovitame igal juhul tutvuda enne uue slotika katsetamist ikoonide ja üldise disainiga, mis konkreetse mänguga kaasas käib. Sel juhul saad täiel rinnal mängust maksimumi võtta. Kui see tegemata jätta, siis kaasaegsete slotimängude puhul võib mõnikord ekraanil toimuv hakata üle pea käima.

Harilikud sümbolid

Harilikud sümbolid esinevad kõikides slotimängudes. Seda tüüpi sümbolid annavad sulle võiduliinidele õiges koguses sattudes rahalisi võite. Retroslottides tähistavad tavasümboleid puuviljad nagu maasikad, kirsid ja sidrunid. Tänapäevastes slottides on kaardimastid või -sümbolid tavapäraselt madalaimate väärtustega.

Kõrgema väärtusega sümbolid on nii klassikalistes kui retro-tüüpi slotikates tähistatud teemandi, BAR, numbri seitse või kellukeste abil. Kuid kõige uuemates automaatides võivad olla need sümbolid palju muudetud või täiesti unikaalsed. Muutused tulenevad sellest, et modernsed slotikad kannavad mitmesuguseid temaatikaid, millele vastavalt ka sümbolite disaini valitakse.

Harilikke sümboleid iseloomustab see, et neil pole tavaliselt mitte ühtki täiendavat funktsiooni peale ühe: kombinatsiooni moodustamise korral võiduliinil saad endale raha võita. Sõltuvalt mängust võib piisata ainult kahest sümbolist, ent enamjaolt läheb võiduks vaja siiski vähemalt kolme ritta saadud harilikku sümbolit.

Selliste sümbolitega moodustavad slotikates võiduliinil võite rullikuid lugedes vasakult paremale. Siiski võib leida mänguautomaatide maailmast mänge, mille puhul võib võita ka paremalt vasakule. Mõnikord võib harilike sümbolite kogumite eest samuti võite saada, mis juhul puudub vajadus neid järjestikku võiduliinile saada.

Scatter sümbolid

Kindlalt üks ihaldusväärsemaid sümboleid on slotimängijate seas scatter sümbolid. Tavaliselt on seda tüüpi sümbolitel kaks erinevat funktsiooni. Esiteks on sarnaselt harilikule sümbolile neil võime sulle raha võita. Kuigi see on haruldasem nähtus, siis scatter sümbolite pluss on see, et võitude kogumiseks ei pea need tingimata võiduliini osaks olema.

Kui scatter sümboleid ilmub piisavalt palju rullikutele, siis tulebki võit kätte. Kuid raha võitmine on vaid üks scatter sümboli funktsioonidest. Piisava arvu korral vallandavad scatter sümbolid erifunktsiooni. Tavaliselt on selleks tasuta keerutuste voor, ent mõnes slotikas võib selleks olla midagi sootuks originaalsemat.

Keskeltläbi piisab scatterite lisafunktsiooni avamiseks kolmest sümbolist. Kui neid veelgi rohkem ekraanile ilmub, siis võib tekkida võimalus keskmisest paremateks auhindadeks. Toome lihtse näiteks. Kui kolm scatter sümbolit vallandab 20 priikeerutust 2x kordistajaga, siis neli scatter sümbolit võib juba kaasa tuua 25 priikeerutust 3x kordistajaga.

Wild sümbolid

Wild sümbolite saamise tõenäosus asetseb kuskil harilike sümbolite ja scatter sümbolite vahepeal. Vanemates ja retro-stiilis slotikates ei pruugi neid üldse olla. Kui aga mängid tänapäevastes mänguautomaatides, siis on raske sattuda mängu peale, milles neid kasutusel poleks.

Wild sümbolite idee on väga lihtne. Kui neid ilmub võiduliinidele, siis hakkavad need teisi sümboleid asendama. Selles ka “metsik” nimetus. Oletame, et sul on langeva tähe sümbol esimesel ja teisel rullikul. Kui kolmandale ilmub Wild sümbol, siis võib see muutuda ootamatult langevaks täheks ning seeläbi anda sulle võidu. Loomulikult on eelduseks, et kõik need rullikud asuvad aktiivsel võiduliinil.

Kõndiv Wild sümbol tähendab seda, et pärast rullikutele ilmumist hakkab see ühe koha võrra liikuma pärast iga uut keerutust. Sõltuvalt mängust võib Wild sümbol liikuda, kas üles-alla või paremale-vasakule. Liikumine lakkab hetkest, mil Wild sümbol on jõudnud slotikate rullikutelt täielikult väljuda.

Laienevad ehk paisuvad Wild sümbolid võivad katta terve rulliku. Näiteks hakkavad sümbolid paisuma iga spinni järgselt. Lisaks sellele on olemas kordistajatega Wild sümbolid. Kui need peaksid mängus välja hüppama, siis need mitmekordistavad võiduliini kaudu saadud võite. Eelduseks on võiduliini osaks olemine.

Boonuse sümbolid

Eraldiseisvalt võime rääkida boonuse sümbolitest. Konkreetne disain ja ikoon sõltub suuresti mängust ja temaatikast. Kuid igal juhul on tegu ihaldusväärse sümboliga, mida ootavad kõik mängijad enda ees laiuvatele rullikutele. Nimelt vallandavad boonuse sümbolid minimängu, lisaraundi või mõne muu funktsiooni.

Vanamoodsates slotikates pole peaaegu kunagi boonuse sümboleid. Ent uuema ajastu mänguautomaatides on see funktsioon ühel või teisel kujul peaaegu alati olemas. Nüüdsed tehnilised lahendused lubavad boonuse sümbolitega kaasnevaid funktsioone äärmiselt kaasakiskuvaks ja pilkupüüdvaks muuta.

Erinevalt scatteritest ei tee boonuse sümbolid tavaliselt mingit rahalist väljamakset. Samuti ei pruugi enam kui ühe boonuse sümboli kuvamisel olla mingeid täiendavaid hüvesid. Üldjuhul piisab ainult ühest. Isegi kui neid rohkem ilmub, siis see ei tähenda, et saaksid näiteks mitut täiendavat boonusraundi nautida.

Online slotimängude kordistajad

Hasartmängud Eestis - parimad mängukohad internetis

Üks ägedamaid slotikate võimalusi on kordistajate saamine. Need on boonused, mis aitavad tavalisi võite mitmekordistada. Näiteks saad endale tasuta keerutusi, millega tulevad kaasa 3x-kordistajad. Kui ühega neist keerutustest peaksid raha võitma, siis on võidusumma automaatselt kolmekordne.

Wild sümbolitega slotikates on tavaliselt olemas ka kordistajad. Seega, kui peaksid Wild sümboliga koos saama võiduliinile võidu kirja, siis sinu võit kahe- või kolmekordistatakse. Leidub ka mänge, milles rohkemate Wild sümbolite saamine võiduliinile tõstab kordistamist aina kõrgemale. Näiteks nelja Wild sümboli saamise tulemusena saad 16x kordistuse.

Vahel kasutatakse progressiivseid kordistajaid, mida kutsutakse ka “Multiplier Meter”-iks. Mehhanism on lihtne: auhinna kordistaja lisatakse igale järjestikusele võidule, mida keerutades saad. Järjestikuste võitude korral suureneb kordistaja näiteks 2x-4x-6x jne. Sedaviisi võib võidusumma päratu suureks tõusta.

Langevad rullikud ehk kaskaadifunktsioon

Slotikad olid aastaid tagasi lihtsakoelised mängud. Langevate rullikute funktsiooni pealetung näitab, et tootjad teevad jõupingutusi mängude aina põnevamaks tegemiseks. Sõltuvalt tootjast võib langevatel rullikutel olla mõni muu nimetus: kaskaad, rulluvad rullikud jne. Kuid keskne idee on neis igal juhul täpselt sama.

Võidukombinatsiooni puhul formatsioonis olnud sümbolid plahvatavad ja kaovad ekraanilt jäädavalt. Üleval pool paiknenud sümbolid hakkavad allapoole langema, täites tekkinud tühimikud. Kui peaks tekkima uus võidukombinatsioon, siis seegi haihtub. Lained jätkuvad kuniks pole enam ühtki võitu alles.

Mängijate seas on langevate rullikute funktsioon üks suuri lemmikuid. Kui saad järjest mitmeid võite, siis võib olla rullikutel toimuv täiesti hullumeelne. Palju märulit! Hea õnne korral pole sugugi välistatud, et võiksid saada lausa neli-viis võidu järjest, kui langevad rullikud on “lappama läinud”.

Pealegi on sul langevate rullikute funktsionaalsuse korral võimalus saada vallandada boonusraunde ja tasuta keerutusi. Nimelt lähevad kõik Wild ja scatter sümbolid arvesse. Seepärast võid YouTube’st leida jahmatavaid videonäiteid slotimängudest, kus on korraga saadud palju langevate rullikute võite, millega kaasnes ka ohtralt scattereid.

Lisaks kõigele on langevate rullikutega slotimängud tavapärasest parema graafika ja mänguelamusega. Vanakooli ja kehvema tasemega mänguautomaatides pole lihtsalt niivõrd tänapäevaseid funktsioone saadaval. Kui eelistad vingeid modernseid slotimänge, siis saad tihti kaasa ka võimaluse langevate rullikute saamiseks.

Retrigger funktsioon

Parimates slotikates võid saada endale mängu käigus tasuta keerutusi. Seejuures tähendab “retrigger”, et saad juba käimas oleva tasuta keerutuse ajal endale täiendavaid priispinne. Kui see peaks mängu ajal juhtuma, siis saad endale ühe vallandunud tasuta keerutuste vooru eest tegelikult kaks tükki.

Vahel arutlevad slotifännid, kas teoreetiliselt võib tasuta keerutuste voorud jätkuda lõpmatuseni. Enamasti pole see võimalik, kuna tarkvaratootja on pannud ülemise limiidi saadavatele tasuta spinnidele. Keskmiselt on võimalik saada retrigger-tüüpi keerutusi maksimaalselt 5-8 korda järjest. Aga juba enam kui kolme korra saamine on üsna haruldane juhus.

Millised on sloti boonusraundide tüübid?

Tänapäevastes slotimängudes on peaaegu alati saadaval boonusraundide võimalus. Lisatasemele pääsemiseks läheb vaja lihtsalt õnne. Kui rullikutele ilmub õige sümbolite kombinatsioon, siis avaneb uks ekstra-levelisse. Boonusraunde on mitmeid tüüpe ja neist teeme koheselt ka ülevaate.

Sobitamismäng

Sobitamismängudes on asjade sisse või taha peidetud erinevaid ikoone. Sinu ülesanne on asju, näiteks seife või aardekirste, järjest avada ja meelde jätta, mis iga peidupaiga sees on. Kui saad omavahel õiged ikoonid klappima, siis võid võita mõnusaid auhindu. Vahel on ära peidetud pisikesi peavõite, nii et sobitamismängu boonusraund võib olla üsna suurte tulemustega.

Tasuta keerutused

Tavaliselt on priikeerutuste võimalus seotud scatter sümbolitega slotimasina tavamängus. Kui scatterid vallandavad tasuta keerutuste boonusraundi, siis jätkub mäng samade võiduliinide ning panustega. Vahe on aga selles, et enamasti kaasneb boonusraundi priispinnidega kordistaja. Selle tulemusel võivad võidud vägagi priskeks muutuda.

Oskuspõhised mängud

Mõnikord meenutavad boonusraundid tavalisi arvuti- ja internetimänge, kuna need panevad proovile mängija koordinatsiooni ja reaktsioonikiiruse. Sel hetkel transformeerub puhtalt õnnel põhinev mänguautomaat oskuspõhiseks mänguks. Kui oled kiire ja nutikas, siis võid taolise boonusraundi abil parajad võidud kotti pista.

Õige ikooni valimine

Paljudes slotikates on saadaval boonusraund, milles tuleb valida uksi või muid objekte leidmaks nende taha peidetud esemeid. Sobitamismänguga võrreldes on siin oluline vahe: saad iga objekti ainult ühe korra valida. Sul peab olema lihtsalt vedamist. Näiteks on kokku sinu ees 10 ust ning saad neist avada vaid 2 tükki. Auhindadeks võib olla tasuta keerutusi, mängukrediiti, kordistajaid või muud kasulikku.

Õnneratta keerutamine

Klassikaline slotimängude boonusraund on õnneratta keerutamine. Enamasti saad ühe raundi ajal teha ainult ühe õnneratta spinni. Ratas on jaotatud sektoriteks: mõned sektorid on teistega võrreldes kopsakamate auhindadega. Preemiate hulgas saab olla spinne, kordistajaid ja krediiti. Vahel on boonuseks veel üks raund.

Millised on parimad slotimängu boonused?

Online kasiino boonustest on suunatud keskmiselt kõige rohkem boonuseid mänguautomaatidesse. Need on Eesti mängijate seas üks populaarsemaid mängutüüpe ja seetõttu pannakse suurt rõhku just nimelt slottidele boonuste jagamine. Rohkem infot leiad kasiinoboonuste kohta meie põhjalikust boonuste ülevaadetest. Järgnevalt teeme lühiülevaate slotiboonustest.

Slotikates saad alati kasutada pärisraha ja boonusraha, mis võib kaasa tulla sissemakse- või reload boonustega. Samuti saad rakendada tasuta keerutusi. Neid võib saada paljudel viisidel. Muuhulgas saad tasuta spinne tervitus-, lojaalsus- ja turniiriboonustena. Küll aga võib nende kasutus olla piiratud mängu, tarkvara või temaatika alusel.

Levinud slotimängude müüdid

Nagu iga teise kasiinomänguga on ka slotikatega seotud mitmesugused arusaamatused ja müüdid, mis isegi vahepeal kogenud mängijate seas levivad.

1: Jackpot tähendab, et peavõitu ei tule tükk aega

Tihti arvatakse, et kui slotimasin on äsja jackpoti välja maksnud, siis vähendab see tõenäosust, et lähiajal tuleks uus peavõit kellelegi välja. Tegelikult pole see aga võimalik, sest ükski järgmine spinn pole eelnevate tulemustega seotud. Usaldusväärseid slotikaid iseloomustabki see, et iga keerutus on tervikjadast täiesti sõltumatu.

2: Slotimasinatel on “kuum” ja “külm” periood

Oluline osa slotimängijatest usub, et mänguautomaatidel on vahepeal hea minek, mille lõpetab “külmem” periood. Tegelikult pole slotimasinad sellisel moel programmeeritud. Isegi kui sa avastad, et vahepeal saad mitmeid võite järjest ning seejärel mitte midagi, siis seegi põhineb juhuslikkusel. Tõeline juhuslikkus ongi selline, et võib inimeste ajudega trikitades, tekitades tunde, et eksisteerib mingisugune püsiv muster.

3: Võitmise tõenäosust pole võimalik mõjutada

Kas mängija saab otseselt strateegia abil ühes mänguautomaadis võidu tõenäosust tõsta? Ei, kindlasti mitte! Aga laiemas pildis on võimalik valida erinevaid slotikaid RTP-näitaja alusel. See protsentuaalne indikaator märgib ära, millisel tasemel on slotimasina väljamaksed. Madalaimad RTP-d võivad olla isegi 86%, ent turu parima määraga mängudel on see isegi kuni 99%.

4: Tükk aega kaotusi tähendab, et varsti tuleb võit

Slotiautomaadid mängivad inimeste emotsioonidega. Kui sa pole tükk aega saanud võitu, siis võib tekkida ootus: varsti peab võit tulema! Tegelikult ei pea. Kuna keerutused on teineteisest “lahti ühendatud”, siis isegi 50 kaotust järjest ei ennusta mitte kuidagi, et 51. keerutus tooks suurema tõenäosusega võidu.

5: Boonuse kasutamine vähendab võiduvõimalusi

Absoluutselt mitte! Online kasiino kontol toimuv boonuste ja rahadega ei mõjuta mitte kuidagi mängumootorit. Boonusraha, tasuta pärisraha või tervitusboonuse priikeerutuste kasutamine on sõltumatu slotimängude tarkvaras toimuvast. Kui juhtub, et boonusrahaga ei tule parimad tulemused, siis oleks täpselt sama juhtunud pärisraha kasutades.

6: Online kasiinode kasutamise madalaegadel on rohkem võite

Müüt pärineb ammustest aegadest, kui sama asja arvati füüsilise asukohaga kasiinode kohta. Tegelikult puudub slotimasinate sees mehhanism, mis vastavalt kellaajale või kasutajate hulgale vähendaks või tõstaks võitude arvu. Taaskord: kõik on juhuslik ja seda ei mõjuta ükski väline faktor.

7: Slotimasinad on manipuleeritud ainult kasiinole kasulik olema

Sertifitseeritud netikasiinode slotimängudes puuduvad manipulatsioonid, sest need masinad teenivad igal juhul omanikele raha. Igas mänguautomaadis on maja eelis, mis tähendab, et laias laastus jäävad veebikasiinod plussi. Mingeid täiendavaid manipulatsioone pole vaja sel juhul teha. Kuid see ei tähenda, et slotikad ei maksaks välja potentsiaalselt hiiglaslikke võite. Lihtsalt kõige laiemas plaanis toimub veidi rohkem kaotusi kui võite, ent see ei ütle midagi sinu isikliku mängukogemuse kohta. See on ikkagi juhuslik.

8: Auto Play vähendab võitude tõenäosust

Isegi arvestatav osa kogenud mängijaid usub, et Auto Play funktsioon mõjutab mingil moel mängu tulemusi. Reaalsus on aga see, et Auto Play on täiesti võrdväärne sellega, kui vajutad ise keerutamise nuppu. Tegu on sarnase uskumusega nagu tavakasiinodes võiks olla vahe, kas tõmbad kangi või vajutad nuppu. See ei oma mingit vahet.

Korduma kippuvad küsimused

Kas tasuta slotikad on olemas?

Tasuta saad slotikaid mängida kahel moel. Esiteks on parimates netikasiinodes saadaval slotimängude demo-versioonid. Sel juhul ei saa kasutada oma pärisraha ning ühegi võiduga reaalset võidusummat ei kaasne. Teiseks on aga võimalik kasutada boonuseid, mille abil saad teatud keerutusi põhimõtteliselt tasuta mängida. Näiteks kaasneb tasuta mäng olukorras, kus saad deposiidivabasid priispinne.

Kui palju peab makse tasuma slotimängude võitude pealt?

Mängi Eestis ametlikult litsentseeritud online kasiinodes ja sa ei pea kunagi maksma võitude pealt tulumaksu. Kui mängid aga võõrastes kasiinodes, millel puudub Eestis tegevusluba, siis pead tasuma võitude pealt eraisiku tulumaksu 20%.

Kas slotimängud on ausad?

Jah, kontrollitud ja litsentseeritud online slotid on ausad, sest nende toimimise põhimõte on kõikidele teada. Igal mängul on maja eelis, mis tähendab, et kokkuvõttes jääb kasiino omadega plussi. Kuid mängukogemused on unikaalsed ning täielikult juhuslikkusel põhinevad. Võid oma esimese keerutusega peavõidu koju viia.

Kuidas mängida slotikaid mobiilis?

Kasuta online kasiinosid ja tarkvarafirmasid, mille tooted on nutiseadmetele optimeeritud. Kõik tänapäevased slotimängud on üldjuhul toodetud toimimaks kõikides mobiiltelefonides ja tahvelarvutites, millel on tänapäevane veebilehitseja.